Sākas BRIGĀDEs konkurss CĒSĪS!

No 6. līdz 22. martam Cēsu pilsētas iedzīvotāji ir aicināti iesniegt savus pieteikumus programmas „Brigāde” radošās uzņēmējdarbības konkursam, ko organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija (SFL) un Cēsu novada pašvaldību. Konkursā finansiālu atbalstu līdz Ls 2500 apmērā saņems līdz 4 uzvarētājiem, kuru projekta ideja balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociālas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atrodas reālā vietā Cēsīs, Cēsu Vecpilsētā.

Par programmu „Brigāde” un konkursu Cēsīs tuvāk būs iespējams uzzināt, apmeklējot „Brigādes" darbnīcu nākamnedēļ, 14. martā, plkst. 11:00 Bērnu Zinātnes centra Z(in)oo 2.stāvā, Poruka ielā 8 (iebraukšana no Lapsu ielas) Cēsīs.. Darbnīcas ietvaros norisināsies arī ekspertes Vitas Brakovskas meistarklase „Praktiskais radošums uzņēmējdarbībā - mīti, patiesība un prakse”. Dalība darbnīcā – bezmaksas, iepriekš piesakoties, rakstot e-pastu līdz 11. martam uz laine.madelane@dome.cesis.lv. Pieteikumā jānorāda savs vārds, uzvārds, kontaktinformācija (telefona numurs vai e-pasts). Savukārt konkursa nolikums un idejas pieteikuma anketa būs pieejama mājaslapā www.cesis.lv sadaļā „Brigāde” no 2013.gada 7.marta.

Ekspertei Vitai Brakovskai, MBA (biedrība „Zinis”), ir praktiska pieredze indivīdu radošo uzņēmējspēju veicināšanā, kā arī inovācijas atbalsta instrumentu izstrādē un ieviešanā. V. Brakovska ir ieguvusi starptautisku pieredzi radošās domāšanas rosināšanā Krievijā un Turcijā, kā arī Eiropas Komisijas atzinību par LIAA inovatīvo biznesa ideju konkursa „Ideju kauss” ieviešanu. Eksperte ir Britu padomes Latvijā radošās domāšanas metodoloģijas „Nākotnes pilsētas spēle” sertificēta vadītāja. Vairāk informācijas: http://zinis.lv/.

Programmas „Brigāde” konkurss Cēsīs norisinās pirmo reizi, savukārt jau iepriekš ziņots, ka februārī noslēdzies konkurss Rīgā, kur no 92 projektiem finansiālu atbalstu sava radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai saņēma 14 iniciatīvas. Tuvākajos mēnešos ar konkursā iegūto finansiālo „atspērienu” palīdzību durvis galvaspilsētā vērs jaunas apģērbu un mēbeļu darbnīcas, mūzikas ierakstu studija, daudznacionāla virtuve, fotodarbnīca, capoeira deju studija un citi oriģināli uzņēmumi.

Cēsīs iesniegto projektu atlase norisināsies divās kārtās – iesniegtās idejas vispirms vērtēs pašvaldības izveidota žūrija, savukārt otrajā kārtā norisināsies intervijas ar projektu autoriem, kurās piedalīsies arī eksperti no Rīgas.

Plašāku informāciju par programmu „Brigāde”, konkursa nosacījumiem, pieteikšanās norisi un pasākumiem, iespējams iegūt Cēsu novada pašvaldības mājaslapā www.cesis.lv sadaļā „Brigāde” un šeit, projekta mājas lapā, www.brigade.lv sadaļā "Konkurss", kā arī Twitter @brigade_lv un Facebook http://www.facebook.com/programmabrigade.