Rīga 2014 aicina uz starptautisku forumu par apkaimju vietu pilsētas kultūras kartē

Piektdien, 16. novembrī, nodibinājums Rīga 2014 organizē publisku forumu „58 pilsētas: apkaimju kultūra”. Interesenti aicināti kļūt par dalībniekiem forumā, kurā ar spilgtākajiem piemēriem iedzīvotāju līdzdalībai apkaimju norisēs iepazīstinās Rīgas un citu bijušo, esošo un topošo Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvji. Pateicoties Rīga 2014 partnerim Lattelecom, ikviens varēs sekot līdzi foruma tiešraidei internetā.

Attīstoties pilsētām apkaimes kļūt par būtiskiem centriem ar savu infrastruktūru un kultūrvidi. Šāda tendence vērojama arī Rīgas kontekstā. „Viens no būtiskākajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada mērķiem ir Rīgu veidot par pilsētu ar daudziem aktīviem kultūras epicentriem, kuros iespējama gan brīva pieeja kultūras notikumiem, gan iespējas iedzīvotājiem aktīvi līdzdarboties kultūras procesos ,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

„Rīgu veido 58 apkaimes, katra no tām ir savdabīgs cilvēku, vides, atmiņu un notikumu centrs. Forumā runāsim par to, kā vēl vairāk izmantot apkaimēs mītošo potenciālu, veidot pilsētvidi cilvēkiem draudzīgā un vajadzīgā veidā,” pauž D.Čivle.

Foruma dalībnieki varēs iepazīties ar apkaimju attīstības pieredzi no Liverpūlas Lielbritānijā, Esenes Vācijā, Turku Somijā, Gimaraišas Portugālē un Marseļas Francijā. Savukārt viesis no Japānas parādīs, kā Eiropas kultūras galvaspilsētas fotogrāfs mainīja Japānas skolēnu dzīvi.

Apkaimju lomu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā ieskicēs Rīga 2014 kuratore Gundega Laiviņa. Kristīne Kizlo ar komandu un Baiba Giptere pastāstīs par pagalmu kustību, savukārt Lattelecom Galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks runās par bezvadu interneta nozīmi, veicinot kultūras notikumu pieejamību arvien plašākai auditorijai.

Šis būs jau trešais nodibinājuma Rīga 2014 organizēts starptautisks forums. Rīga 2014 forumos tiek analizētas tēmas, kas būtiskas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada sagatavošanai un pilsētas attīstībai ilgtermiņā.

Forumā „58 pilsētas: apkaimju kultūra” aicināts piedalīties ikviens, kuru interesē pilsētvides un kultūras iespēju attīstība. Pieteikšanās līdz 14.novembrim, zvanot 67043639 vai atrakstot uz riga2014@riga2014.org.

Forums notiks Rīgas Ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, kas atrodas Ūdens ielā 6 (bijušajā ražotnes „Grīvas mēbeles” ēkā).

Foruma tiešraide Lattelecom interneta televīzijā īpaši izveidotā TV kanālā „Rīga 2014 forums”. Kanālu meklējiet mājaslapas www.lattelecom.tv „TV tiešraide”. Kanāls būs aktīvs tikai 16.novembrī.

Vairāk informācijas: http://riga2014.org/2012/11/09/riga-2014-aicina-uz-starptautisku-forumu-par-apkaimju-vietu-pilsetas-kulturas-karte/