Noskaidroti BRIGĀDEs konkursa uzvarētāji Cēsīs

Programmas „Brigāde” konkursā Cēsīs no saņemtajiem 8 projektu pieteikumiem finansiālu atbalstu 2500 Ls apmērā sava radošā uzņēmuma izveidošanai un attīstīšanai ir saņēmušas 4 iniciatīvas. Drīzumā savu darbību uzsāks SIA „ZUPPA” projekts mākslas telpa „MALA”, Kristīnes Timermanes – Malējas dizaina darbnīca „piine”, kā arī biedrības „Arhitektūras Informācijas centrs” projekts - „Vietējo pārmaiņu” darbarīks Cēsīm, savukārt SIA „MOONHOSTEL” attīstīs un pilnveidos kultūras terasi „Zaļa Zāle”. Programmu „Brigāde” Cēsīs organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija (SFL) un Cēsu novada pašvaldību.

Programmas „Brigāde” radošās uzņēmējdarbības konkursa grantu saņems SIA  „ZUPPA” projekts – mākslas telpa MALA Cēsu Vecpilsētā, kas nākotnē attīstīsies un darbosies kā reģionāla un starptautiska mākslinieku rezidence. Mākslas telpā būs iekļauta mākslas galerija, Latvijā ražotu dizaina preču veikals un kafejnīca. Šo trīs virzienu apvienošana ļaus projektam būt saistošam un ilgtspējīgam.

Atbalstu savas radošās idejas īstenošanai saņems arī SIA „MOONHOSTEL”, ko uzņēmums izmantos Kultūras terases „Zaļa Zāle pilnveidošanai un attīstīšanai. Šo projektu paredzēts īstenot Cēsu vecpilsētā, Rīgas ielā 25 iekšpagalmā. Kā atzīst SIA Moonhostel” izpilddirektors Mareks Kaminskis „Lai arī Cēsu vecpilsētas redzamā daļa ir sakārtota un cilvēkiem draudzīga, ne mazums iekšpagalmu, kas sevī slēpj senatnes un vēstures noskaņas, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem nav pieejami vai arī atrodas neadekvātā stāvoklī. Vasaras terase ne tikai radīs iespēju gūt emocionālu un māksliniecisku gandarījumu, bet būs ieguldījums pilsētas vēsturiskās vides labiekārtošanā.”

Trešā atbalstītā projekta ideja ir Kristīnes Timermanes – Malējas piedāvātā Dizaina darbnīca „piine”. Projekta „piine” komandas mērķis ir radīt atvērta tipa, sociāli aktīvu dizaina darbnīcu –veikalu/galeriju, kas piedāvātu oriģināla dizaina dāvanas un suvenīrus no dabīgiem materiāliem, kas būtu vietējo meistaru darināts roku darbs. Iecerēts dizaina dāvanas un interjera priekšmetus gan radīt un ražot pašiem, gan savu atvērto darbnīcu–veikalu piedāvāt kā tirdzniecības kanālu (platformu) citiem vietējiem māksliniekiem un amatniekiem. „Šāda atvērta tipa radošā telpa palīdzētu ienest dzīvīgumu šobrīd klusajā Cēsu vecpilsētā, kas palīdzētu saturiski piepildīt Cēsu kā mākslas un kultūras pilsētas tēlu. Līdz ar „piine” dizaina darbnīcas izveidošanu Cēsu vecpilsētā būtu par vienām atvērtām durvīm vairāk! ” – tā par projekta nozīmību teic projekta autore.

Ceturtā projekta ideja programmas „Brigāde” konkursā, kas saņēma finansiālu atbalstu ir biedrības „Arhitektūras Informācijas centrs” projekts „Vietējo pārmaiņu” darbarīks Cēsīm. Kā stāsta projekta autors, arhitekts Toms Kokins: „Par vietējo pārmaiņu iniciatīvas rīku esam izvēlējušies starptautisko vasaras skolu ar nosaukumu „Local Shift” (no angļu val. “Vietējās pārmaiņas”), kas studēs Cēsu pilsētas problemātiku un reaģēs uz to ar kontekstuāliem, tieši šai vietai izvirzītiem priekšlikumiem, tomēr neaizmirstot globālu perspektīvu. Mēs strādāsim kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, mācoties no viņu zināšanām par teritoriju, mēģinot radīt jaunas saiknes vietējā kopienā un telpā. Mēs sāksim ar mazo, lai iekustinātu lielo. Mēs pārkārtosim vērtības un programmas, lai atklātu potenciālus un palīdzētu notikt vietējām pārmaiņām”.

Konkursa žūrija Cēsīs bija: Solvita Krese, Laikmetīgās mākslas centra vadītāja, Aija Karlsberga, Sorosa fonda – Latvija Tiesiskas valsts programmas direktore, Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore, „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore, Agris Lapiņš, Cēsu biznesa inkubatora Magnus valdes priekšsēdētājs, SIA „Komercizglītības centrs” konsultants un pasniedzējs vadīšanas un finanšu jomās, Juris Kozlovskis, SIA Wolf System, („WOLF SYSTEM” GmbH Vācija grupas uzņēmums) valdes priekšsēdētājs un Laine Madelāne, Cēsu novada pašvaldības speciāliste komercdarbības attīstības jautājumos, un kā eksperts bez balss tiesībām piedalījās Hipotēku Bankas pārstāvis –starta programmas konsultants Juris Čeičs.

Žūrijas pārstāvji un īstenotāji pauž cerību, ka programma „Brigāde” mudinās cēsniekus uzdrošināties, radīt un īstenot jaunas idejas, lai sniegtu gandarīju gan sev, gan pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.