Kā Bolderājas iedzīvotājiem veicās ar Sētu talku

Lielās Talkas un "radi!2013" nedēļas ietvaros programmas "Brigāde" mazās stipendijas ieguvēja Ieva Zemīte sadarbībā ar brigadieriem no "Bolderājas grupas" organizēja Bolderājas sētu talku, lai piešķirtu Rīgas galvenajai nomalei svaigu skatu. Talkā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēku un tika radīts 100 kvm sētu posms mājām Miglas ielā, Spaiļu ielā, Lielupes ielā, Admirāļu un Lielajā ielā, kā arī sētas posmi Bolderājas luterāņu baznīcas dārzam.

Plašāk par Bolderājas sētu talku stāsta idejas autore Ieva Zemīte:

Sagatavošanās tika sākta ar nozīmīgāko – kokmateriālu sagādi. SIA „Rīgas meži” valdes loceklis bija ļoti atsaucīgs - jau 27.martā pasūtījām kravas transportu, lai brauktu pēc četriem kubiem kokmateriālu uz Ogres mežniecību. Tālākais posms - Bolderājas iedzīvotāju iesaiste talkā - prasīja krietni lielākas pūles.

Bolderājas sētu talka

Ideja tika slavēta, bet atrast tos, kas vēlas pielikt savu roku darbā, nenācās nemaz tik viegli. Klauvēju pie durvīm, zvanīju pie vārtiņiem un uzrunāju cilvēkus, kas rosījās dārzā. Daudz palīdzēja Sandra Jakušonoka no Bolderājas grupas, uzrunājot savus kolēģus un kaimiņus. Pirms talkas bija plānotas četras privātmājas (saimnieces Aija, Anna, Zigrīda, Dzintra) un dienu iepriekš pieteicās vēl viena (saimnieks Kārlis). Našķus darboņiem apsolīja „Maiznīca Flora”. Bijām gatavi ķerties pie sētu gatavošanas!

Diemžēl pati talkas diena nelutināja ar labiem laikapstākļiem - no rīta lija stiprs lietus. Zaudējam daļu no papildspēkiem, tomēr galu galā talkas vieta bija pilna entuziastiem un darbi sākās! Atnākušas tikai paskatīties, kas notiek, divas māju saimnieces (Inese un Inta) ļoti ātri sazvanīja un saorganizēja savus mājas vīriešus, bērnus un draugus. Vispārējo noskaņojumu uzlaboja arī brašo pūtēju maršs! Redzot, cik aktīva rosīšanās notiek, arī baznīcas talkotāji saprata, ka vajag taču baznīcas dārzam 12m sētu sagatavot! Patīkami bija vērot garāmgājēju iesaistīšanos. Lai arī daudzi tikai pajautāja, bet bija arī tādi, kas palika un strādāja līdz pat vakaram.

Bolderājas sētu talka

Lielākais darbs katram pašam vēl ir sētas stabu nomaiņa, jo jaunie sētas posmi ir smagi un uz sapuvušiem stabiem neturēsies, tāpēc reāli dabā rezultātu varēs redzēt vēl pēc laika. Vienojāmies ar Sandru, ka Bolderājas grupa varēs piedāvāt arī ekskursiju, kas vedīs rādīt sētu darbnīcas uzlabotās sētas. Bija arī daži interesenti, kas pieteicās, ka vēlas uzzināt vairāk par Bolderājā organizētiem pasākumiem un grib piedalīties arī citās aktivitātēs.

Nāc - iepazīsti Bolderāju!