Brigādes ieņems Latviju "Brigāžu nedēļā"

Ir pagājis gandrīz pusgads, kopš programmas „Brigāde” radošās uzņēmējdarbības konkursa rezultātu paziņošanas, un pamazām jaunās iniciatīvas ne vien galvaspilsētā, bet arī Rēzeknē, Cēsīs, Kuldīgā, Siguldā un Carnikavā ir uzsākušas savu darbību.

„Brigāžu nedēļā” Rīgā, bijušās VEF rūpnīcas teritorijā, mākslas centra „Totaldobžemultifunkcinālajā koncertzālē būs apskatāma izstāde „Dark Matter”, notiks tango nodarbības un koncerti. Aijas Bley foto salonā „Sapņu darbnīca” būs iespējams bez maksas nofotografēties „Portretu darbnīcā”. Savukārt dizaina mēbeļu zīmola darbnīcā un veikalā „JUBKA” varēs veidot putnu „recycled” barotavas, kā arī iepazīties ar pirmajām radītajām kumodēm, dalīties ar stāstiem par mīļākajām mēbelēm, aplūkot esošo atvilktņu kolekciju un atnest sev nevajadzīgas mēbeļu detaļas.

Āgenskalnā brigādē „Lude – dizains ar labu karmu” būs radoša darbnīca ģimenēm ar bērniem, kurā no potenciāliem tekstila atkritumiem tiks darinātas skaistas un noderīgas lietas. Grīziņkalnā sociālā dizaina iniciatīvā „Jūhū” varēs redzēt, kā top krūzītes, apspriesties ar amatniekiem un „Gaismas Stars” biedriem, vienlaikus klausoties dzīvās mūzikas skanējumā. Brasā mūzikas izdevniecība „Dirty Deal Audio” aicinās iepazīties ar jauno „bītmeikeru” darbu ierakstu studijā un piedalīties „Baltic Trail electronic music gathering” izlases prezentācijas pasākumā.

Mežaparkā „Baltu Dravā” varēs apskatīt īstu bišu dravu, nogaršot šī gada medu un citus našķus, kā arī dzirdēt stāstus par bišu dzīvi. Imantā pirmajā capoeira skolā visā Baltijā „Capoeira Kids Akademy” atvērto durvju dienās bērni un vecāki varēs iemēģināt savus spēkus brazīļu dejas un cīņas mākslā. Bolderājā mākslinieki no „Bolderājas grupas” savā brigādē „Tūrisma Tīkls - Bolderāja” rādīs vasarā paveikto, vedīs velo-ekskursijā pa šo krāšņo un kontrastu pilno galvaspilsētas apkaimi, kā arī aicinās uz „Sēņu dienu”.

Miera ielas rajonā „Muzikālajā darbnīcā” varēs pārbaudīt savus talantus pie mūzikas instrumentiem, savukārt Čaka ielas „Ērenpreiss velosipēdu restaurācijas darbnīcā” ikviens varēs iemēģināt izjaukt un salikt dažādus velosipēda „konstruktorus” - velosipēdu mehānismus, kā arī iepazīties ar velosipēda restaurācijas procesu. Kaņepes Kultūras centra „Daudznacionālajā virtuvē” gaidāmi garšīgi stāsti par kaņepju izmantošanu uzturā un tējas vakari, toties cepuru darbnīcā „Tundra HATA” tiks atklāti cepurnieku noslēpumi.

„Brigāžu nedēļas” laikā visās sešās pilsētās jaunās brigādes aicinās piedalīties Instrumentu spēlē – saņemt zīmodziņus uz īpašām brigāžu kartēm, lai nedēļas noslēgumā iegūtu pašu uzņēmumu sarūpētus pārsteigumus. Tiem, kas vēlas iepazīties ar visām brigādēm, bet neatliek tam laika, varēs noskatīties jauno uzņēmumu sagatavotās prezentācijas 12. oktobrī, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās ar dažādiem ekspertiem.

 

Jau iepriekš ziņots, ka programmas „Brigāde” konkursā no 92 projektiem finansiālu atbalstu sava radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai Rīgā ir saņēmušas 14 iniciatīvas. Rēzeknes konkursā – 3, savukārt Cēsīs – 4, Carnikavā – 3, Kuldīgā – 2 un Siguldā – 5 uzņēmumi saņēma atbalstu no 2000 līdz 3333,33 Ls apmērā. Reģionos konkursi tiek organizēti sadarbībā ar Latgales vēstniecību „GORS”, Rēzeknes pilsētas domi, Cēsu novada pašvaldību, Kuldīgas novada domi, Carnikavas novada pašvaldību un Siguldas pilsētas domi.