BRIGĀDE izsludina konkursu SIGULDĀ

No 26.aprīlim līdz 20. maijam Siguldas novada iedzīvotāji ir aicināti iesniegt savus pieteikumus programmas „Brigāde” radošās uzņēmējdarbības konkursam, ko organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija (SFL) un Siguldas novada Domi. Konkursā finansiālu atbalstu līdz Ls 2500 apmērā saņems līdz 4 uzvarētājiem, kuru projekta ideja balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociālas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atrodas reālā vietā Siguldas pils kompleksā.

Par programmu „Brigāde” un konkursu Siguldā tuvāk būs iespējams uzzināt, apmeklējot „Brigādes" darbnīcu nākamnedēļ, 2.maijā, plkst. 10:00 Siguldas Jaunajā pilī 1.stāva Svētku zālē, Pils ielā 16 Siguldā. Dalība darbnīcā – bezmaksas, iepriekš piesakoties, rakstot e-pastu līdz 30. aprīlim uz laura.konstante@sigulda.lv. Pieteikumā jānorāda savs vārds, uzvārds, kontaktinformācija (telefona numurs vai e-pasts).

Darbnīcas ietvaros norisināsies arī eksperta Mārča Rubeņa meistarklase. Mārcis ir viens no tikšanās un darba telpas „Birojnīca” idejas autoriem un izveidotājiem, kā arī uzņēmumos, pašvaldībās un konferencēs vada ideju TALKAS un seminārus par radošumu (vairāk informācijas: http://idejutalka.lv).

Darbnīcas otrajā daļā Rihards Funts un Liene Kuplā iepazīstinās ar Siguldas pils kompleksa attīstības stratēģiju un organizēs diskusiju par piemērotāko vietu izvēli konkrētām aktivitātēm, kā arī pārējiem stratēģijā izskatītajiem jautājumiem.

Savukārt konkursa nolikums un idejas pieteikuma anketa ir pieejama mājaslapā www.sigulda.lv sadaļā „Brigāde” no 2013.gada 26.aprīļa.

Programmas „Brigāde” konkurss Siguldā norisinās pirmo reizi, savukārt jau iepriekš ziņots, ka februārī noslēdzies konkurss Rīgā, kur no 92 projektiem finansiālu atbalstu sava radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai saņēma 14 iniciatīvas. Konkurss nupat kā ir noslēdzies arī Rēzeknē, kur tika atbalstītas 3 iniciatīvas, kā arī Cēsīs, kur finansiālais atbalsts piešķirts 4 projektiem; savukārt Kuldīgā šobrīd norisinās pieteikumu vērtēšana.

Siguldā iesniegto projektu atlase norisināsies divās kārtās – iesniegtās idejas vispirms vērtēs pašvaldības izveidota žūrija, savukārt otrajā kārtā norisināsies intervijas ar projektu autoriem, kurās piedalīsies arī eksperti no Rīgas.