BRIGĀDE atbalstu Siguldā saņems 5 projekti

Ir noslēdzies radošās uzņēmējdarbības programmas „Brigāde” konkurss Siguldā, kas norisinājās no 26. aprīļa līdz 20. maijam ar mērķi iedvesmot aktīvai rīcībai un radošai iniciatīvai Siguldas pils kompleksa teritorijā. Konkursa žūrija saņēma 10 pieteikumus finansiālajam atbalstam, no kuriem, pamatojoties uz konkursa nolikumu pēc interviju noslēgšanās, tika atbalstīti pieci.

Programmas „Brigāde” finansējumu līdz Ls 2000 apmērā saņems šādi pieteikumi:

  1. „Lux Palatium” – kultūras telpa, kurā fotomāksliniekiem tiks dota iespēja gan strādāt, gan realizēt darbus sabiedrībā un veidot izstādes.
  2. „Spieķu darbnīca” – vēsturiskā Siguldas suvenīra gatavošanas procesa demonstrēšana un tirdzniecība.
  3. „Siguldas radošā industrija” – inovatīva sabiedrības iesaistīšanas platforma un virkne pasākumu, veicinot iedzīvotāju sadarbību, popularizējot brīvprātīgā darba iespējas un attīstot radošumu.
  4. „Viktora vēstules” – papīrmākslas darbnīca, mākslas salons.
  5. „Oma Bike tūre” – senioru velo gidu vadīta tūre, kas saistās ar kņazu Kropotkinu atmiņām un velogidu personīgām atmiņām par Siguldu. Veloaksesuāru produktu līnijas izstrāde.

Siguldas konkursa žūrijas komandā ietilpa: Solvita Krese – Laikmetīgās mākslas centra direktore, Aija Karlsberga, Sorosa fonda – Latvija Tiesiskas valsts programmas direktore, Gundega Laiviņa, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore, „Rīga 2014” tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore, Līga Vīgante – Latvijas Kultūras koledžas Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja un „Cherry Picking” īpašniece, Rihards Funts – dizaina studijas „Rijada” vadītājs un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs, Jolanta Borīte – Siguldas novada Domes Kultūras pārvaldes vadītāja.

Programmu "Brigāde" Siguldā organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu - Latvija un Siguldas novada domi.