„Brigāde” konkursam Rēzeknē iesniegti 7, Cēsīs – 8 pieteikumi

Programmas „Brigāde” konkursā Rēzeknē ir iesniegti 7, savukārt Cēsīs – astoņi projektu pieteikumi. Konkursu žūrijas komisijas ir uzsākušas pieteikto ideju vērtēšanu, un nākamās nedēļas laikā paredzētas intervijas ar finālistiem. Nākamais „Brigādes” radošās uzņēmējdarbības konkurss norisināsies Carnikavas novadā, kur iedzīvotāji savus pieteikumus varēs iesniegt no 15. aprīļa līdz 15. maijam.

Cēsīs finansiālu līdz 2500 latu apmērā saņems četras, savukārt Rēzeknē – trīs radošās iniciatīvas. Sākot vērtēt pieteikumus, žūrijas locekļi Cēsu konkursā norāda, ka spilgtākā tendence ir dizaina darbnīcu un galeriju izveide. „Patiesu prieku ir sagādājuši arī to projektu autori, kas savas idejas balstījuši pilsētvides attīstīšanā un labiekārtošanā, kā arī nacionālās pašapziņas veicināšanā,” stāsta konkursa žūrijas locekle Cēsīs Laine Madelāne.

Savukārt „Brigādes” konkursa koordinatore Rēzeknē, Latgales vēstniecības GORS projektu-personāla vadītāja Inese Kirejeva komentē: „Ņemot vērā, ka „Brigādes” konkurss Rēzeknē norisinās pirmo reizi, esam gandarīti par rēzekniešu aktivitāti un oriģinālajām idejām. Iesniegto projektu idejas ir ļoti dažādas, piemēram, mākslas objekts pilsētvidē, radošas un sociāli līdzatbildīgas aktivitātes bērniem, mākslinieciskā jaunrade, kā arī apjomīgi mākslas projekti ar tūrisma ievirzi.”

Nākamais – jau trešais – programmas „Brigādes” konkurss norisināsies Carnikavā, kur iedzīvotāji savus radošās uzņēmējdarbības projektu pieteikumus varēs iesniegt no 15. aprīļa līdz 15. maijam. Pēc žūrijas vērtējuma finansiālu atbalstu līdz Ls 3333,33 apmērā saņems līdz 3 uzvarētājiem, kuru projekta uzņēmējdarbības ideja būs balstīta mākslā un kultūrā, atbilst sociālas un ilgtspējīgas uzņēmējdarbības pamatprincipiem, kā arī atradīsies reālā vietā Carnikavas novadā. Konkursa nolikums un idejas pieteikuma anketa būs pieejama pašvaldības mājas lapā www.carnikava.lv sadaļā „Projektu konkursi”.

Programmu „Brigāde” organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, kā arī reģionu partneriem – Rēzeknes pilsētas domi, Latgales vēstniecību GORS (SIA „Austrumlatvijas koncertzāle”), Cēsu novada pašvaldību un Carnikavas novada pašvaldību.