„Brigāde” darbnīcu ciklu uzsāks britu lektors Maikls Painers

Nākamo trešdien, 7. novembrī, ar britu eksperta Maikla Painera (Michael Pyner) meistarklasi angļu valodā „Kultūrā balstīta uzņēmējdarbība – māksla, bizness vai kopiena?” tiks atklāts programmas „Brigāde” darbnīcu cikls.

Pirmais no pieciem izglītojošiem pasākumiem norisināsies Ģertrūdes ielas teātrī, Ģertrūdes ielā 101a, no plkst. 17:00 līdz 20:00. Ieeja pasākumā – bezmaksas, iepriekš piesakoties, rakstot e-pastu uz brigade@lcca.lv

Lektors Maikls Painers, radošo industriju, urbānās vides uzlabošanas programmu un sociālās uzņēmējdarbības eksperts, par savu darbnīcu stāsta: „Savā prezentācijā centīšos atbildēt uz tādiem jautājumiem, kā, piemēram, kā kultūras industrijas ietekmē ekonomiku valsts mērogā? Vai kultūrai būtu jābūt „biznesam”? Kā kultūrai un biznesam izveidot dinamiskas attiecības, kas padarītu ideju ilgtspējīgu? Es aplūkošu dažādus piemērus kultūras sektora dažādībai pasaulē, kam sekos diskusija ar dalībniekiem par situāciju Latvijā.”

M. Painers pēdējo 10 gadu laikā ir attīstījis sociālās uzņēmējdarbības projektus vairāk nekā 270 britu miljonu mārciņu apmērā, iesaistot vairākas kopienas un izmantojot neordināras metodes, lai nodrošinātu ilgtspējīgus risinājumus, kas apmierinātu gan publisko sektoru, gan vietējos iedzīvotājus, gan privātos uzņēmējus. Pašreiz Maikls Painers ir Development Trusts Northern Ireland valdes loceklis, kā arī strādā par padomdevēju sociālās uzņēmējdarbības un radošo industriju jautājumos.

Vairāk par sociālās uzņēmējdarbības būtību, praksi un iespējām Latvijā un Eiropā varēs uzzināt Sociālās uzņēmējdarbības forumā “Laiks iesaistīties!” 8. un 9. novembrī. Forums pulcēs sociālās uzņēmējdarbības entuziastus no Latvijas un ārvalstīm – ekspertus, uzņēmējus, investorus, valsts pārvaldes pārstāvjus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus un citus sociālās uzņēmējdarbības interesentus. Līdz ar M. Paineru forumā piedalīsies vairāki starptautiski atzīti sociālās uzņēmējdarbības eksperti. Foruma mērķis ir izglītot un iedvesmot tos uzņēmējus, kas pievērsušies sociālajai uzņēmējdarbībai, kā arī piedāvāt sarunu platformu visām iesaistītajām pusēm. Plašāk par forumu, kā arī reģistrācija dalībai – sefriga.lv.

Programmas „Brigāde” ietvaros līdz decembra vidum norisināsies kopumā piecas izglītojošas un iedvesmojošas darbnīcas, kuras vadīs tādi savu nozaru eksperti kā Maikls Painers, speciālists sociālās uzņēmējdarbības un radošo industriju jautājumos, Voldemārs Dūdums, reklāmas un neordināru digitālo risinājumu meistars, Zigurds Zaķis, komunikācijas nozares un zīmolvedības eksperts, Vita Brakovska, biedrība „Zinis”, u.c.